A T20-as trapézlemezek a Metál-Sheet történetének első gyártott és egyben legtöbbet eladott lemeztermékei. Mintázata és évtizedes múltja miatt, mára beivódott a köztudatba.
Tetőre és oldalfalra egyaránt szép és tartós megoldás. Alacsony bordázata miatt kis felületen is látványos burkoló anyag.
A T20/1160 trapézlemezek csatlakozó bordáján vízorrt alakítottunk ki, aminek célja az átcsorgó víz lecseppenésének megakadályozása.
A T20/1160-as trapézlemez antikondenzáltan és anélkül is rendelkezik Tűzvédelmi Megfelelőségi Igazolással (TMI 15/2020).
Tűzállósági határérték: RE30
További információk a Tervezési segédletben.
Elszántan törekszünk rá, hogy Ön is elégedett ügyfelünk legyen. Korlátainkat épp ezért nem jószándékunk, hanem gyakran a gyártási sajátosságok határozzák meg.
A trapézlemezeket 1250mm széles acéllemez tekercsekből, hidegen hengerelve állítjuk elő.
Az alapanyag szélessége eredendően meghatározza a trapézlemez teljes szélességét a megmunkálás után.
A gyártás sajátossága, hogy széltében teljes táblák előállítására képes.
A felhasznált lemezek szerkezeti acélok. Ezek a speciális ötvözetek teszik lehetővé a vékony lemezek használatát, ugyanakkor a profil kiválasztása is nagyban befolyásolja a lemez állékonyságát, alátámasztási igényét. Ezért van az, hogy bizonyos trapézlemezek gyártási hosszai korlátozottak és alátámasztási igényük eltérő.
Lemezvastagságok:
*Poliészter (PE) bevonat:
Közép-Európában általános felhasználást tesz lehetővé kül- és beltérre egyaránt. Városi és enyhe ipari környezetben tökéletesen alkalmazható.
Színoldali bevonat vastagsága 25 μm.
**Horganyzott bevonat:
Szolid megjelenése miatt, elsősorban ipari jellegű felhasználás gyakori, ahol nincs igény további szín bevonatra. A szelemeneket kizárólag horganyzott bevonató alapanyagból készítjük.
Az „acélmagra” felvitt horganyréteg megvédi az acél felületét a korróziótól, növelve ezzel a szerkezet élettartamát. További felületkezelést nem igényel.
Bevonat vastagsága: 275 g/m2
A lemez tetők sajátos tulajdonsága, hogy a külső hőmérséklet csökkenésével a lemez is gyorsan hűlni kezd. Ha a tetőszerkezeten belül a levegő melegebb,és a relatív páratartalom magasabb, a nedvesség lecsapódik a hidegebb lemez belső felületén (kondenzvíz). A kicsapódott pára a felületről visszacseppenhet, ezzel károsítva a lemeztető alatt tárolt értékeinket vagy akár magát a tetőszerkezetet is. Természetesen van megoldásunk. Az antikondenzációs filc megakadályozza a nedvesség kicsapódásából származó csepegést. A filc nedvszívó közege megelőzi a vízcseppek kialakulását, majd ha a kedvezőtlen körülmények megszűnnek, a magába zárt víz egyszerűen kiszárad a filc felületéről.